3 to magiczna liczba dla startupów. W 2021 roku nie tysiące, nie miliony ale ponad 3 miliardy złotych zainwestowano w startupy! W porównaniu do zeszłych lat wynik jest imponujący. Czy w 2022 roku 3 także stanie się szczęśliwą liczbą?
Na łamach dzisiejszego wydania „Rzeczpospolitej” Paulina Opiełka, nasza specjalistka ds. private equity i M&A, przeanalizowała wszystkie szanse, możliwości i zagrożenia, jakie czekają startupy w 2022 r. W artykule zatytułowanym „Trzeba przygotować się do pozyskania zagranicznych inwestorów” zwróciła uwagę na trendy i zmiany spodziewane w 2022 r. na polskim rynku.
Jakie zatem zmiany czekają prężny rynek startupów? W swoim artykule Paulina zauważyła m.in., że w 2022 r.:
- wiele programów finansowanych ze środków publicznych będą w ostatniej fazie projektowej;
- mogą stać się popularne koinwestycje aniołów biznesu z funduszami VC;
- coraz większe szanse mogą mieć też w Polsce alternatywne modele finansowania;
- prognozuje się także wzrost inwestycji zagranicznych w Polsce.
Paulina Opiełka to doświadczona specjalistka w transakcjach wejść i wyjść inwestycyjnych, M&A oraz obsłudze korporacyjnej spółek, inwestorów private equity i funduszy venture capital. Wspiera przedsiębiorców w procesach dezinwestycyjnych czy też komercjalizacji wyników badań R&D podczas pozyskiwania kapitału ze środków prywatnych i publicznych. Doradza kilkunastu funduszom VC współfinansowanym ze środków NCBR i PFR (BRIdge Alfa, PFR Starter, PFR Otwarte Innowacje, Szwajcarsko-Polski Program Współpracy).
Wszystkich zainteresowanych inwestycjami VC oraz rozwojem startupów na polskim i zagranicznym rynku zapraszamy do kontaktu! Pomożemy pozyskać dofinansowania, przejść przez procedury inwestycyjne oraz sfinalizować transakcję. Dzięki naszej pomocy 2022 stanie się „szczęśliwą liczbą” dla Twojego przedsiębiorstwa.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!