Michał Czuryło
Bio
Specjalizuje się w ochronie danych, prawie nowych technologii, prawie własności intelektualnej, a także w procedurze administracyjnej. Zajmuje się doradztwem zarówno na rzecz spółek z dużych międzynarodowych grup działających w Polsce i poza granicami, jak i na rzecz start-upów realizujących nowatorskie pomysły.
Swoje ponad dwunastoletnie doświadczenie zdobywał zarówno w pracy w kancelarii, jak i jako prawnik wewnętrzny w korporacjach działających na skalę globalną oraz w polskiej spółce notowanej na GPW. W tym czasie miał możliwość uczestniczyć w realizacji oraz prowadzeniu projektów wynikających z potrzeby dostosowania do regulacji prawnych całych organizacji, wspomagając przy budowaniu i wdrażaniu rozwiązań mających zapewnić zgodność procesów biznesowych z przepisami. W tym zakresie między innymi:
- wspierał przy dostosowaniu do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych takie podmioty, jak: czołowy otwarty fundusz emerytalny, jeden z największych podmiotów organizujących zakłady bukmacherskie, grupę spółek z sektora IT, na czele której stoi podmiot notowany na GPW i dostarczający swoje usługi do podmiotów na całym świecie,
- uczestniczył w projektowaniu i budowaniu procesów obsługi naruszeń ochrony danych i transferów danych w ramach całego regionu EMEA dla czołowego banku inwestycyjnego na świecie ,
- brał udział w przygotowywaniu i negocjowaniu kontraktów z zakresu IT obejmujących dostawę systemów i usług informatycznych dla podmiotów z silnie regulowanych rynków, w tym z branży finansowej, czy ubezpieczeniowej,
- przygotowywał opinie prawne w zakresie tematów łączących zagadnienia z zakresu nowych technologii, ochrony danych oraz obrotu międzynarodowego.
Radca prawny wpisany na listę w OIRP w Krakowie od 2013 r. Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego współorganizowanej przez Colubmus School of Law The Catholic University w Waszyngtonie.
Autor publikacji w prasie codziennej („Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna”) i branżowej („Chambers Global Guides”). Często dzieli się wiedzą ze studentami, start-upami oraz przedsiębiorcami w trakcie konferencji, czy prowadzonych szkoleń.