Michał Konieczny
Obszary prawa i specjalizacje
- Dla startupów
- M&A i venture capital
- Nowe technologie (IT/TMT)
- Prawo korporacyjne
- Własność intelektualna
- Spory i arbitraż
- ASI (Alternatywne Spółki Inwestycyjne)
- Cyberbezpieczeństwo
- FinTech
- Fundacje rodzinne
- Kontrakty IT
- M&A
- Obsługa organów spółek
- Private Equity i Venture Capital
- Start biznesu za granicą
- Start biznesu w Polsce
- Startupy i doradztwo w organizacji biznesu
- Sztuczna inteligencja (AI)
Bio
Radca prawny, współzałożyciel i partner zarządzający kancelarii.
Od 10 lat kieruje ponad 30-osobowym zespołem składającym się m.in. z prawników, radców prawnych i adwokatów. Koordynowane przez niego transakcje są nagradzane w wielu polskich i globalnych rankingach prawniczych, m.in. w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, Legal500 oraz Chambers. Specjalizuje się w takich dziedzinach jak prawo korporacyjne, gospodarcze, IT oraz prawo międzynarodowe.
Doświadczenie
Prowadził projekt negocjacji umów na wdrożenie produktu informatycznego w 16 bankach globalnej grupy bankowej, za co kancelaria otrzymała nagrodę dziennika „Rzeczpospolita” w kategorii wyjątkowy kunszt prawniczy przy obsłudze transakcji.
Kolejne wyróżnienie od dziennika „Rzeczpospolita”, kancelaria otrzymała za kierowaną przez tego specjalistę – zakończoną sukcesem – transakcję przeprowadzoną przy udziale inwestorów zagranicznych oraz z uwzględnieniem obcych jurysdykcji (Luksemburg, Szwajcaria, USA, Izrael, Emiraty Arabskie, kraje UE).
Dzięki wszechstronnemu doświadczeniu w obsłudze prawnej transakcji na rynku kapitałowym, w szczególności transgranicznych fuzji i przejęć firm IT z całego świata, z sukcesem obsługuje fundusze venture capital, które rocznie zamykają kilka transakcji inwestycyjnych. Zajmuje się także tworzeniem struktur kapitałowych, ładem korporacyjnym oraz pozyskiwaniem finansowania prywatnego.
Kierowany przez niego zespół wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania z zakresu nowych technologii, m.in. przeprowadził jedną z pierwszych w Polsce integracji produktu z usługą Google Assistant czy skomercjalizował w USA i Europie Zachodniej produkt IT. Swoją wiedzą skutecznie wspiera klientów, których kontrahenci są zaliczani do tzw. „jednorożców”.
Już przed wejściem w życie RODO, skoordynował kilkadziesiąt projektów wdrożenia dostosowań do tego rozporządzenia na rzecz przedsiębiorstw z sektorów: IT, ubezpieczeń, finansowych, gamblingowych, deweloperskich.
Jest autorem wielu publikacji, m.in. Publikacji nt. trendów i kierunków rozwoju branży TMT w Polsce opublikowanej w „Chambers Practice Guide”.
Kwalifikacje i uprawnienia zawodowe
- Radca prawny, współzałożyciel kancelarii;
- Numer wpisu na listę radców prawnych: KR-2194;
- Biegle posługuje się językiem angielskim.