30.01.2024

Kolejna transakcja z udziałem KWKR. Fundusz Inwestycyjny Van der Vorm kupił 119 mieszkań na warszawskiej Pradze Południe

Bogdan Setlak

Grupa Van der Vorm, wiodący holenderski fundusz inwestycyjny, z sukcesem sfinalizowała transakcję nabycia 119 mieszkań zlokalizowanych przy ulicy Siennickiej w Warszawie. Gotowe mieszkania przeznaczone są do wynajmu długoterminowego w sektorze PRS. W transakcji pośredniczyli Ilona Stanik i Sebastian Materko z Hamilton May, a nadzór prawny sprawowali eksperci z KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy, Marcin Wierzbicki i Łukasz Łanoszka wraz z zespołem property kancelarii.

Transakcja stanowi kolejny kamień milowy w ekspansji VDV w polskim sektorze PRS i wzbogaca jej portfel nieruchomości w Warszawie i Krakowie, składający się głównie z nieruchomości mieszkalnych na wynajem oraz o przeznaczeniu hotelowym.

Margarethe van der Vorm, nadzorująca inwestycje zagraniczne w zarządzie Grupy Van der Vorm, wyraziła entuzjazm w związku z ostatnią transakcją: „Rynek najmu instytucjonalnego (PRS) w Polsce jest mniejszy w porównaniu z innymi miastami europejskimi, w których działamy. Traktujemy go jako miejsce, w którym możemy połączyć nasze krajowe i międzynarodowe doświadczenie, aby stworzyć piękny i dochodowy projekt mieszkaniowy. Polska to według nas obiecujący rynek z dużą, młodą, i dobrze wykształconą grupą docelową, zaangażowaną w zbudowanie dobrej kariery zawodowej. Oferujemy tym osobom wysokiej jakości, w pełni wyposażone apartamenty na wynajem, zlokalizowane w strategicznych punktach Warszawy i Krakowa: świetnie skomunikowane, tętniące życiem, w odległości spaceru od centrum miasta. Piękno to opiera się na dobrej perspektywie wzrostu. Zarówno w kontekście gospodarczym, jak i mieszkaniowym”.

René Voortmeijer (CCO Grupy Van der Vorm) dodaje: „Mamy obecnie wiodącą pozycję na rynku wynajmu mieszkań komercyjnych w Polsce. Kontynuujemy inwestycje i rozwój: wciąż widzimy wiele możliwości. Koncentrujemy się na strategicznych lokalizacjach: blisko stacji metra i dworców, niedaleko uniwersytetów i centrów miast. Chcąc jeszcze bardziej poszerzyć nasze portfolio, kontynuujemy poszukiwania i rozmowy z partnerami, którzy podzielają nasze ambicje”.

Margarethe van der Vorm jasno określa ambicje Grupy Van der Vorm: „Zawsze będziemy dbać o jakość naszego portfolio. Chcemy oferować naszym najemcom coraz więcej w zakresie jakości życia, zrównoważonego rozwoju, środowiska i usług. Robimy to we wszystkich krajach naszej aktywności. Ponieważ to, co łączy wszystkich naszych najemców to fakt, że zasługują na jakość!”.

Inwestycja na Pradze Południe to już piąta transakcja PRS Van Der Vorm z udziałem Hamilton May i trzecia w Warszawie reprezentowana przez Ilonę Stanik. Robert Watkins, CEO Hamilton May, tak komentuje tę współpracę: „Ostatnia transakcja jest wyjątkowa ze względu na fakt, że nieruchomość przy ul. Siennickiej to jedno z niewielu aktywów na warszawskim rynku mieszkaniowym dostępne do wynajmu w ciągu zaledwie kilku miesięcy, pod warunkiem zamknięcia prac wykończeniowych. Większość transakcji PRS jest dokonywana na wczesnych etapach projektu z długim okresem realizacji inwestycji wynoszącym około 2-3 lata. Jesteśmy dumni, że jako zespół Hamilton May pomogliśmy zabezpieczyć zakup dla VDV i wesprzeć ich w strategicznej ekspansji”.

W ostatniej transakcji ważną rolę w sukcesie Van der Vorm w Polsce odegrała kancelaria KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy, wieloletni doradca funduszu. Zespół prawny zapewnił kompleksową obsługę prawną oraz przyczynił się do przygotowania niezbędnych raportów prawnych.

„Ta ciekawa inwestycja była dla nas wyjątkowa, ponieważ obejmowała zakup całego już istniejącego budynku. W związku z tym konieczne było przeprowadzenie szczegółowych analiz due diligence, obejmujących aspekty prawne, podatkowe i techniczne. Transakcję charakteryzował krótki harmonogram czasowy, co wymagało precyzyjnej i efektywnej pracy. Dzięki zaangażowaniu oraz współpracy całego zespołu naszej kancelarii udało się zrealizować transakcję zgodnie z ustalonym planem, co z pewnością przyczyniło się do jej sukcesu. Jesteśmy dumni z efektów naszej kooperacji i zadowoleni z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego we współpracy z Van der Vorm Group” – wskazuje Marcin Wierzbicki, partner zarządzający w kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy. Wtóruje mu Łukasz Łanoszka, lider praktyki nieruchomości i partner w kancelarii: „Udział w tej transakcji potwierdza zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci instytucjonalni z branży nieruchomościowej, z czego jesteśmy bardzo dumni. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych inwestycji oraz możliwości świadczenia naszych usług dla dynamicznie rozwijającego się sektora nieruchomości”– dodaje.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do naszego newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie drogą e-mail informacji na temat istotnych wydarzeń z dziedziny prawa, zmian legislacyjnych oraz działalności Kancelarii.

czytaj więcej

Administratorem Twoich danych osobowych jest KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłki naszego newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Kontakt

KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A.
Strona jest chroniona przez Google reCAPTCHA v3. Więcej informacji o Google reCAPTCHA znajduje się w polityce prywatności i warunkach świadczenia usług.

Administratorem Twoich danych osobowych jest
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków. NIP: 9452181482 REGON: 123240424
Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy i dalszej komunikacji (co stanowi nasz prawnie uzasadniony interes) – przez czas nie dłuższy niż konieczny do udzielenia Ci odpowiedzi, a potem przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Warszawa

Rondo ONZ 1,

00-124 Warszawa,

+48 12 3957161

kontakt@kwkr.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do naszego newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie drogą e-mail informacji na temat istotnych wydarzeń z dziedziny prawa, zmian legislacyjnych oraz działalności Kancelarii.

czytaj więcej

Administratorem Twoich danych osobowych jest KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. z siedzibą w Krakowie, ul. Kącik 4, 30-549 Kraków. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłki naszego newslettera. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich kopii, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

 

Do you want to be up to date? Sign up for our newsletter

By subscribing to our newsletter, you consent to the sending of information by e-mail on important events in the field of law, legislative changes and the activities of the Law Firm.

read more

The administrator of your personal data is KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy S.K.A. with headquarters in Krakow, ul. Kącik 4, 30-549 Krakow. Your data will be processed for the purpose of sending our newsletter. You have the right to request access to your personal data, their copies, rectification, deletion or limitation of processing, as well as the right to object to the processing and to lodge a complaint with the supervisory authority. More details can be found in our Privacy Policy.