Pomimo ograniczeń w ilościach odwiedzających i dodatkowych obowiązków do spełnienia powoli turystyka wraca do łask. Z pewnością aktualnie panująca sytuacja nie pozwala na całkowite zniesienie obostrzeń, jednak nawet teraz turyści mają pewną swobodę w podróży, a dużo też obiektów ponownie otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających.
Niemniej pandemia sprawiła, że ustawodawcy skierowali swoją uwagę na kwestie dotychczas nieistniejące na tak dużą skalę. Między innymi wzięto na celownik zobowiązania i ułatwienia dla przedsiębiorcy prowadzącego działalność w branży turystycznej. Co się dzieje w przypadku odwołania masowych imprez? Kiedy można ubiegać się o dodatkową pomoc finansową? Skąd czerpać fundusze i jakie formalności trzeba spełnić, by je uzyskać?
O ustawie z 30 grudnia 2021 r. i o tym, jakie zmiany dokument wprowadza w branży turystycznej, dla Dziennika Gazety Prawnej pisała nasza specjalistka, Magdalena Wielgosz. Zapraszamy do lektury!
Magdalena Wielgosz posiada doświadczenie w dziedzinie prawa kontraktów handlowych, cywilnych postępowań sądowych i egzekucyjnych, prawa pracy oraz compliance. W ramach bieżącego doradztwa na rzecz klientów kancelarii przygotowywała procedury monitorowania płynności finansowej przedsiębiorcy, opinie prawne w zakresie prawa pracy (ograniczenie kosztów zatrudnienia pracodawcy w dobie epidemii COVID-19), prawa ubezpieczeń (stosowanie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do firmy kurierskiej oferującej ubezpieczenia przesyłek), umowy, regulaminy świadczenia usług drogą elektroniczną oraz regulaminy telepracy.
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!